3-2-5 med 15-16. Hva slags tall er dette? Vel, svaret er at dette er nøkkeltall for Tegs SK i borteoppgjør arrangert på gress; slik som i dag. Dataene viser henholdsvis seiere - uavgjorte - tap med scoringer for og mot. Tegs SK spiller hjemmematchene sine på kunstgress og dermed kan det være nyttig å se tall for gress.
200 kilometer i buss venter Tegs SK før de kan strekke ut beina på vei inn i bortegarderoben.
Det går i ett kjør med match, påtvungen avslapning og drilling på feltet for disse klubbene om dagen, og begge deltok i offisiell match for kun få dager siden. I det minste er kampprogrammet rettferdig.
2-0-3 (seiere-poengdeling-nederlag) er resultatlista for denne troppen på hjemmebane denne sesongen. Piteå er veldig lystne på å stanse en uheldig tapsrekke, ettersom to strake i serien nå er tapt her på LF Arena.
Det er tilbake til velkjente omgivelser for Piteå med hjemmematch, samtidig som moralen har fått seg et boost etter bortetriumfen mot Motala sist. Den matchen ble vunnet 3-0 med Burgin, Fahlgren-Hällström og Johansson som scoret mål.
Før det et nederlag på bortebane mot Umeå (1-2).Får vi scoringer? Hele 9 av de 11 siste serieoppgjørene til hjemmelaget har hatt minst tre mål (over 2,5).
Vertene har levert 6 ligamål på egen bane denne sesongen, på 5 matcher. Med 8 mål feil vei på disse matchene vil det være en usannhet å omtale forsvarsspillet som potte tett.
Poengsamlingen har vært stusselig når Tegs SK har spilt borte. Bare 3 poeng er hentet på 8 bortematcher i Divisjon 1: Norra så langt. Gjestene har bare 1 seier, som motpol til 0 uavgjorte og 7 tap. Tallet tre har ikke brakt mye lykke til Tegs SK, som har gått av banen uten poeng etter ligakamp tre ganger på rad nå.
Tegss forrige kamp var nederlaget hjemme mot Sollentuna (1-6). Ingenting gikk rett vei i den matchen, som jo det endelige resultatet forteller det meste om. Nå handler det om å nullstille til nye prøvelser.
Laget tapte sitt besøk hos Haninge 0-2 runden før.Mål har det skortet på for gjestene i bortematchene i ligaen, i hvert fall for egen del. De har 4 nettkjenninger fra 8 reiser. Bortelagets hovedtrener Wenderyd har hatt noen våkenetter forårsaket av antallet baklengsmål på bortebane; 20 baklengs er den grimme fasiten fra 8 borteoppgjører.